Titan Sistemleri Tanımanın En Güvenilir Yolu!

Titan Sistemler

50,242 görüntülenme 9

Aldığımız mesajlar gösteriyor ki; insanlar yapılan birçok bilgilendirmeye rağmen şirket seçimi aşamasında titan tarzı network sistemleri tanımakta zorluk çekebiliyor. Size titan sistemleri tanımada çok yardımcı olacağını düşündüğüm bir bakış açısından bahsedeceğim.

network marketing vs titan sistemlerÖnceden de bahsettiğimiz gibi etik network sistemlerinde üründen para kazanılır, titan network sistemlerinde ise paradan para kazanılır. Tabii bu titan sistemler bir ürünle maskelendiğinden, paradan mı, üründen mi para kazanıldığını anlamak güçleşebiliyor. Fakat ne kadar perde olursa olsun titan sistemlerde ürünün bir önemi yoktur, bu nettir. Şirketin pazarlama ağı ne kadar büyürse büyüsün, ürün hep distribütörler arasında kullanılır. Yani insanlar ürünün mahiyetiyle ve fiyatıyla fazla ilgilenmez, kazanacağı paraya odaklanır. Eğer ürün(mevcut fiyatıyla), sistemden soyutlansa tek başına bir hiçtir. Etik network sistemlerinde ise distribütör ağı ve müşteri ağı diye iki farklı kavram vardır; distribütör ağı genişledikçe müşteri ağı da genişler. Yani o sistemden para kazanmamasına rağmen o ürünü veya ürünleri kullananlar/satın alanlar vardır.

Bu bilgiler ışığında iki farklı açıdan titan sistem tespiti yapabilirsiniz.

1 - Şirketin yukarıda bahsettiğim şekilde distribütör ve müşteri oranını gözlemlersiniz. Eğer müşteri kavramı yok ya da hiç denecek kadar azsa büyük ihtimal sorunlu bir sistemdir.
Not: Yeni şirketler birkaç sene sadece ağ kurmaya odaklandıkları için, bu yöntem yeni şirketlerde yanıltıcı olabilmektedir.

2 - Şirketin kurduğu sistem içerisinden, kazanç sistemini çıkarınca geriye ne kalıyor? Eğer titan sistemse büyük ihtimal hiç yanından bile geçmeyeceğiniz bir ürün ve fiyat politikası görürsünüz.

Ama Çok Kazandıran ve Büyük Bir Şirket..

Çok büyük bir şirket olması da, çok para kazandırması da, etik olduğu, titan olmadığı anlamına gelmez. Türkiye’de, sektördeki diğer tüm şirket çalışanlarının titan olduğu konusunda hemfikir olduğu bir şirket çok büyük bir başarı yakalamıştı, birçok etik network şirketini geçmişti. Yani etik olmakla çok para kazandırmak kavramları birbirinden tamamen ayrıdır.

Sonuç olarak, kilit nokta ürün, etik işler yapmak istiyorsanız önce ürüne odaklanmalısınız. Sonra ne kadar kazanabileceğinizle ilgilenirsiniz. Takdir edersiniz ki, -eğer dikkatli olunmazsa- kaybedebileceğimiz bazı değerler parayla satın alınamaz derecede değerlidir.

Yorumlar

  1. ben network marketing sistemi adı altında çalışan bir işe girdim ve bir ay boyunca ben network marketingin sadece bizim şirkete ait olduğunu zannediyordum :) ve anladımki network marketing bambaşka bir sektörmüş ve çalıştığım şirketten uzaklaşmayı düşünüyorum daha iyi ve doğru bir şirket aramanın peşine düşeceğim..

  2. Oldukça güzel ve öğretici bir yazıolmuş.

  3. Harika bir yazı olmuş. Bu yazıyı okuduktan sonra şirketim *******'la daha da gurur duydum. Sevgiyle kalın.

  4. Çok ama çok güzel bir yazı olmuş, elinize sağlık. Bilgi birikiminizi bizlerle paylaştığın için sonsuz teşekkürler ve başarılar diliyorum. Her şey ama her şey gönlünce olsun.

  5. harika bir yazı olmuş elinize sağlık

  6. Network milyonlarca km lik bi yola benzer ama yolu bitirmek icin tek bir adim gereklidir o adami atan herkes sabirla zenginlige gider

  7. Hayat bir bisiklete binmek gibidir.Pedalı çevirmeye devam ettiğiniz sürece düşmezsiniz.Aynen network ta böyledir.

  8. Mustafa Bey Gerçekten Çok Güzel Bir yazı olmuş elinize sağlık,insanların en çok atladığı konu,satış olmadan network olamayacağı,satış olmadan başlangıçta para kazansan da sonunda yıkılmaya mahkum olursun.Yani birileri ürünleri kullanmak için beğendiği için değilde,para kazanmak için alıyorsa,o işin sonu pek sağlı değildir.Kanaatindeyim.

  9. bazı şirketleri deşifre eder nitelikte bir yazı olmuş. herkes okumalı. kaleminize sağlık.