Hangi Network Marketing Şirketini Seçmeliyim?

Sevim Kaya sordu. 40,899 görüntülenme 2

Son zamanlarda network marketingi çok duyar oldum, o yüzden bir çok araştırma yaptım ve gerçekten sistemi benimsedim, fakat araştırmalarım sonucunda bir çok şirket ile karşılaştım ve her şirket kendisinin en iyi olduğunu iddia ediyor, ben ne yapacağımı, hangisini seçeceğimi tam kestiremedim, bu konuda ne gibi öneriler verebilirsiniz?

Sevim Kaya
Sevim Kaya
17 Temmuz 2013

Cevaplar

 1. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, aşağı yukarı her Network Marketing distribütörü kendi şirketini en iyi şirket olarak görür. Bu da bir nebze doğaldır. Fakat doğal ve doğru olmayanı, diğer şirketleri kötü görmektir. Gerçekten sektörde Network Marketing adı altında yanlış işler yapan şirketler yok mu? Maalesef, çokça var. Fakat doğru ve dürüst şirkette çoktur. Öncelikle doğru bir şirket tespit etmenize katkı sağlayacak bu makaleleri okumanızı tavsiye ediyorum; Network Marketing Sektöründe Şirket Seçimi, Network Marketing ile Karıştırılan İllegal Sistemler

  Varsayalım ki seçenekleriniz arasında doğru diye tanımladığınız birden fazla şirket var. Bu durumda da şu noktalara dikkat ederek seçim yapabilirsiniz;

  * Bir süre bu şirketlerin ürünlerini alıp kullanmanız ve birebir deneyim etmenizi öneririm. Seçimlerinizin arasındaki her şirketin ürünü iyi olabilir fakat önemli olan sizin hangi ürünü daha çok benimseyebildiğinizdir.

  * İlgili şirkette size sponsor olabilecek kişiyi de seçiminize etki edecek bir faktör olarak görmenizde fayda var. Beraber çalışacağınız insanlar en az şirket kadar önemlidir. Bununla ilgili olarak Önemli Olan Takımdır! başlıklı makaleyi okumanızı öneririm.

  * Kazanç planını kısa ve uzun vade de kazandırdıklarını örnek tablolarla ayrı ayrı inceleyerek karşılaştırabilirsiniz.

  Sonuç olarak şunu söylemek istiyorum; bir şirket genel anlamda doğru şirket iken, birisi için doğru olabilir de, olmayabilir de, önemli olan sizin için doğru olan şirketin hangisi olduğudur. Bunu da seçim aşamasında -çokta geciktirmeden- iyi analiz ederek belirlemenizde fayda var. Bazı şeyleri iyi analiz etmek deneyim gerektirse de, yine de elden geldiğince dikkat etmek gerekir.

  Mustafa Yaşar
 2. -9

  Onemli olan istikrar...

  necmettin tepe
  1. Necmettin bey, istikrar çok önemli gerçekten ama benim daha de önemli gördüğüm "ne için istikrar" örnek veriyorum, kişinin bir şekilde illegal şirketlerle çalışmaya başladığının farkında olmadığını veya farkında ama kabullenmek istemediği durumlarda istikrar etmenin getireceği fayda ne olabilir ki? istikrarda önce doğru yerde/yolda olup olmadığımıza baktıkran sonra istikrar etmeliyiz düşüncesindeyim.