Neden Network Marketing?

Network Marketing

35,916 görüntülenme 11

Network Marketing sisteminin ülke ekonomisinden şirketlerine, katılımcılarından tüketicilerine kadar tahmin edebileceğimizin çok daha üzerinde yararları ve avantajları vardır. Biz bu sistemin şirketlere ve katılımcılarına sunduğu avantajları ve faydaları inceleyeceğiz. Tabi burada yazacaklarımız başlıca birkaç tanesidir ve bu faydalardan bazıları kişilerin sektöre ne kadar sadık ve bağlı kaldıklarına göre değişmektedir.

Network Marketingin Çalışanlarına(Network Marketerlara) Faydaları

neden network marketingÇalışma zamanları kişinin kendisine bağlıdır: Bu sektörde ister tam zamanlı isterseniz yarı zamanlı çalışabilirsiniz. İsterseniz sadece ürünün kullanıcısı olun ve hiç çalışmayın. Ne zaman, nerede ve ne şekilde çalışacağınız tamamen sizin tercihinizdir.

Ürünü ucuza mâl edersiniz: Daha öncede belirttiğimiz gibi ürün ya daha ucuz fiyattan ya da eşdeğer fiyattan piyasaya sunulur. Fakat genelde daha ucuzdur ve siz bu sistem sayesinde ürünü alırken bile kâr edebilirsiniz.

Bilgi ve deneyim gerektirmez: Bu sektöre başlamanız için sizden herhangi bir diploma, bilgi, deneyim istenmez. Başarılı olmak içinde üstün yeteneklere ihtiyacınız yoktur. Birçok eğitim ve bilgiyi sizi dahil eden kişiden ve şirketten alırsınız.

Kazançlarınız sizinle sınırlıdır: Ne kadar kazanabileceğiniz sorusunun cevabı tamamen sizdedir. Hiçbir iş ve yatırımdan kazanamayacağınız parayı da kazanabilirsiniz, hiçbir şey de kazanmayabilirsiniz. Kısacası bu işte siz ne verirseniz size kat kat fazlasıyla geri döner.

Kazandır – Kazan: Bu iş modelinin en güzel yanlarından biride dahil ettiğiniz kişilerin bu işten para kazanmasına ne kadar yardımcı olur ve sağlarsanız, siz de o orantıda kazanırsınız. Bu sizi dahil eden kişi içinde geçerlidir. İşte bu! Tek başına kazanmak yok, beraber kazanacaksınız..

Kişisel Gelişim:  Bu sektörde çalışanlar zamanla gerek iletişim yönünde, gerek bilgi yönünde, gerekse vizyonun genişlemesi yönünde birçok gelişim gösterir. Peki, bu nasıl olur? Dahil olduğunuz organizasyon içerisinde alacağınız eğitimlerle, okuyacağınız kitaplarla ve etrafınızda vizyon sahibi birçok insanın bulunmasından dolayı olur. Fakat asıl mesele öğrendiklerinizi, gördüklerinizi uygulamada! İşte bu noktada Network Marketing size eşsiz bir saha sunuyor, insanlarla iletişim kuruyorsunuz, sunumlar yapıyorsunuz, dahil ettiğiniz kişilerin eğitimi için çabalıyorsunuz vs.

Network Marketingin Şirketlere(Üreticilere) Faydaları

Düşük maliyetler ile başlangıç: Network Marketing Nedir yazısında belirttiğimiz gibi; Bu sektördeki firmalarda tek araç katılımcılarıdır. Dolayısıyla başlamak için aracıları temin etme gibi birçok masraftan uzaktır. Network Marketing şirketlerinin çoğu medya yoluyla reklam yapmaz.

Stok derdi yoktu: Stok yapma veya stokun elde kalması derdi de pek yoktur. Çünkü ilerleme aşağı yukarı tahmin edilebilir ölçülerdedir ve gözlemlere göre üretim yapılır.

Rakipler potansiyeli göremez: Network Marketing ile çalışan bir şirketin piyasaya olan hâkimiyetini, büyüme potansiyelini dışardan gözlemlemek çok güçtür. Çünkü ürünler açık piyasada dolaşmaz ve şirketin medya kanallarıyla bağlantısı yoktur.

Yorumlar

 1. Harika bir yazı olmuş, artık günümüzde sadece ürün pazarlama yapılmıyor. Hizmet sektörü de önemli yol katetmiş durumda. Özellikle teknoloji alanında hizmet sağlayarak ürün pazarlamaktan çok daha rahat kazanç elde edebilirsiniz.
  Saygılarımla,

 2. bende networkcular dan biri olarak şuna inanıyorum ki insan birseye inanır ve yapmak isterse dünyada yapamayacagı şey yoktur. Bu isin başarıya giden tek yolu gönülden inanmak. Kendine güvenmek, kùçücük bir cesaret kocaman bir basarının anahtarıdır. Buna inanın ve basarın

 3. Harika bir anlatımnz var öncelikle bunun için size çok teşekkür ediyorum bana bu iste kişileri tetiklemek ve etkilemek için 10 adet soru cevap alabilirmiym

 4. Harika bir sektör sıra dışı bir iş yapiyorsunuz ve sıradışı kazanclar elde edebilirsiniz yapmaniz gereken teksey siz bu işi niçin yaparsınız bunlari bulun ve bunlari yapmak için harekete geçin

 5. bende networkcular dan biri olarak şuna inanıyorum ki insan birseye inanır ve yapmak isterse dünyada yapamayacagı şey yoktur. Bu isin başarıya giden tek yolu gönülden inanmak. Kendine güvenmek, kùçücük bir cesaret kocaman bir basarının anahtarıdır. Buna inanın ve basarın

 6. ben **** ailesinin bagımsız üyesiyim bu işte herşeyi cok iyi yaşadık cünki cevremizdeki insanların karekterini ögrendik bu güzel adım oldu sonra başarının ve başarısızlıgın önemini ama güzel olan şey hiç vazgecmedik çünki vazgecince kaybedecegimizi biliyorduk yagmur soguk demedik gözümüzü bi amaça bagladık ve daima yürüdük şimdi özgürüz cünki bunun hak etmek için calıştık ve başardık cünki ortaklarımı başarıya endeksledik ve onlara birgün başaracagız ve bizim hep sıradan yaşıyanlardan bi farkımız olmalıydı şu gercek var ki bizim en büyük korkularımız en büyük gelişimimizin anahtarı sevgi ve saygılarımla

 7. gerçektende insan aydaılanıyor saol herşey süper tam

 8. mustafa bey sitenizi çok beğendim. yazılarınızı okuyarak network marketing'in sanıldığından daha kolay ve yararlı olduğunu anladım ve yerli bir şirket olan ****ya üye oldum ve içine kapanık biri olan biri olarak kişisel gelişim ve sosyalleşme etkilerini yaşadım..

 9. kardeşim gerçekten siten süper olmuş biz networkcular için kazançlı bir site herkese tavsi ederim iyice incelesinler çok faydalanırlar takib edecem inşallah siteni

 10. kardeşim yorumlarınız beğendim.. bu aralar web site tasarım ayrıca pazarlama hususunda teklifler gelmeye başladı... işin özü network marketing adı altında. bilgileriniz çok yaralı oldu.. kapsamlı etraflıca görmeme yardımcıı oldu......

 11. mustafa bey siteniz ve içindeki yazanlar kulağa çok hoş geliyor ben pazarlama ağı sektöründe çalışmak istesem ne yapabilirim bu işle ilgili önerebileceğiniz firmalar var mı ben en kısa sürede bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.