Kopyalamanın Gücü ve Zaman Kaldıracı

Network Marketing

56,064 görüntülenme 13

Bugün sizinle, oldukça hızlı büyüyen, uzmanlar tarafından övgüyle bahsedilen, farklı farklı kesimler tarafından benimsenen Network Marketing iş modelini diğer sektörlerden farklı ve güçlü yapan iki özelliğini inceleyeceğiz; Kopyalama ve Zaman Kaldıracı..

Zenginliğe Giden Yol; Kopyalama..

network marketing kopyalama, katlamanın gücüÖncelikle kopyalamanın gücünden bahsetmek istiyorum.. Network Marketing sektöründeki kişilerin kopyalama diye adlandırdığı bu kavrama “katlama” da diyebiliriz. Kopyalamanın/katlamanın gücünü sıkça verilen şu örnekle anlatabiliriz; varsayalım ki, size iki seçenek sunuyorum, şuan vereceğim 1 milyon lirayı mı istersiniz, yoksa kendini 30 gün boyunca katlayan 1 lirayı mı? İlk bakışta 1 milyon, 1 liradan -kendini katlayan ifadesi bulunsa da- küçük gözüküyor. Hâlbuki kendini katlayan 1 lira, 20. günde 1 milyonu geçiyor. Bu katlama faktörünü kendiniz 3 veya 2 ile katlama hesaplaması yaparak da gözlemleyebilirsiniz. Mesela, 1 lira 20 günde 1 milyon oluyor ama büyük rakamlar son 3-4 günde oluşmaya başlıyor. Ve 30. günde ne oluyor biliyor musunuz? 1 milyarı geçiyor. Kısacası katlama faktöründe mükemmel bir güç vardır. İş dünyası için düşünürsek, katlama faktörünü aktif kullanmak bir ağ ile mümkündür. Katlama faktörünün bariz bir şekilde gözlemlendiği alanlara franchise(bayilik) sistemleri(Burger King, Starbucks vb.) ve kullanıcı bazlı internet projeleri(Facebook, Twitter vb.) örnek verilebilir.

Katlama faktörünün en mükemmel işlediği ve gözlemlendiği yer hiç şüphesiz Network Marketing iş modelidir. Katlama faktörü Network Marketing sektörü içerisinde genelde kopyalama olarak adlandırılır. Network Marketing işinde kopyalama mantalitesi basittir; işi öğrenirsin, ekibine dâhil ettiğin kişilere de öğretirsin ve öğretmeyi öğretirsin. Azim ve sabırla çalışarak bir süre sonra kopyalanarak/katlanarak büyüyen bir ağ oluşturabilirsin.

Özgürlüğün Diğer Adı; Zaman Kaldıracı..

zaman kaldıracıGelelim zaman kaldıracına, kopyalama ile ilişkili farklı bir kavramdır. Zaman kaldıracını “İş gücünüzün dışında kalan iş gücü/gelir kaynağı oluşturmak” diye tanımlayabiliriz. Bir nevi “para için çalışmak yerine zaman için çalışmak” da denilebilir. Yani siz şuan öyle şeyler yapacaksınız ki, ilerleyen zamanda sizin iş gücünüzün dışında size ait bir iş gücü (gelir kaynağı) oluşacak. Zaman kaldıracına uygun proje veya sektör örnekleri verebilirdim fakat zaman kaldıracını çalıştırmak daha çok işin kendisine değil, sizin planlamanıza bağlıdır. Örneğin, bir şirket kurdunuz ve gerekli çalışmalarla zaman içerisinde iyi bir noktaya getirdiniz. Şirketinizdeki çalışan sayısı 100 olsun, her kişinin günde 8 saat çalıştığını varsayarsak sizin şahsi iş gücünüzün haricinde kalan iş gücünüz günlük 800(8x100) saattir. Buradaki püf nokta şudur; Kurduğunuz sistem siz olmadan işliyorsa zaman kaldıracını aktif ve gerektiği şekilde kullanmışsınızdır. Sistemin –uzun vadede- iş gücünüze bağımlı kalmaması çok önemlidir.

Katlama faktöründe olduğu gibi zaman kaldıracının da en iyi kullanıldığı iş modeli Network Marketingdir. Fakat çok önemli bir nokta var; Network Marketing işinde ekibinizdeki insanlar sizin zaman kaldıracınızı oluşturduğu gibi, kendilerinin de zaman kaldıracını oluştururlar. Bu da Network Marketingi eşsiz yapan bir durumdur. İnsanlar burada bir veya birkaç kişi için çalışmaz, herkes birbirine güç verir, birbiri için çalışır.

Özetle, Network Marketing, Kopyalama ve Zaman Kaldıracı kavramlarından dolayı özgürlük ve zenginlik fırsatı sunan en iddialı iş modelidir. Bu iş modelinin ilerleyen yıllarda çok daha parlak yerlere geleceği, girişimcilerin gözdesi olacağı şüphe götürmez bir gerçektir.

Son olarak şunu hatırlamakta da fayda var; “Network Marketing, insanları zengin ve özgür yapmaz; zengin ve özgür olmak için gerekli ortamı ve fırsatı sunar.

Yorumlar

 1. Güzel bir yazı olmuş, teşekkür ederim... :)

 2. Her zaman söylerim sıradan insanların sıradışı paralar kazandığı bir sektör network marketing.Yeterki kopyalamanın gücünü ve zaman kaldıracını iyi kullanın.Kendinize ve çalıştığınız firmaya inanın gerisi çorap söküğü gibi gelir...

 3. Insanlar bu iş modelinin neler kazandirdiklarinin zaman la çok daha iyi farkına varacaklar, yeterki doğru ve dürüst bir şekilde anlatalım.

 4. Harika bir sistem ve bu sistem sabır ve azim gerektiriyor bir çok insan bu sekötürü kolay yoldan para kazanmak zanetsede öyle bir şey yok.Deneyeyim düşüncesi ile bir çok insan dahil olduğu için başarısızlık sayısı fazla oluyor ama gel gelelim ki hayatta en büyük başarısızlık topluluğu kpss sınıavında ortaya çıkıyor.Eğer bu sektöre gönül verip gerekli mücadeleyi ve çalışmayı sağlarsanız KOPYALAMA'NIN GÜCÜ İLE ZAMAN KALDIRACINI KULLANIRSINIZ VE REFAH KAYGISIZ BİR HAYATA MERHABA DİYEBİLİRSİNİZ

 5. Network marketing hayata açılan yeni bir pencere dışarda cok güzel bir hava var pencereyi açıp bulundugunuz hayatı sevmiyorsanız sizde disari çıkın

 6. Oldukça açıklayıcı bir yazı olmuş ben beğendim.Bence bu sektörde olan herkez okumalı.

 7. Gerçekten mantıklı ve net bir bilgi.İnsanlara oldukça yardımcı olabilecek bir bilgi.

 8. Bu iş konusunu yeni okudum öğrendim duymuştum,ancak yeni yüzyılda çok revaç gördüğünü sanırım göz ardı etmişim.

 9. Kesinlikle hiç bir engel teşkil etmez. Engelli olmak hiç bir zaman, "bence" hiç bir şeye engel değildir.

 10. Çok güzel ifade etmişsiniz.Size tamamen katılıyorum.Saygılarımı sunarım.

 11. engelliyim bu isi yapmama engell mi?

 12. Evet başarıya ulaşmanın ilk adımı kopyalamayı ekibine iyi bir biçimde uygulamak ve ekip arkadaşlarınında ekibe yeni dahil ettikleri kişilere uygulamasının takipçisi olmak. Ardından büyüyen ekiple beraber zaman kaldıracının gücünden yararlanarak başarıya ulaşmak