Network Marketing'de Başarısız Olmak..

Network Marketing

59,004 görüntülenme 22

başarısız olmakNetwork Marketing sektöründe başarısız olan birçok insan var ve bu insanları bahane ederek bu işe adım atmaktan korkan insanlar da var. Her işte olduğu gibi, bu işte de gerekeni yapmadığınız takdirde tabi ki başarısız olacaksınız. Başarısız olmuş kişilere bakarak bu iş modeline soğuk bakan insanlara da sormak lazım, “Sadece Network Marketing sektöründe mi başarısız olan insanlar var?”. Tabii ki hayır. İş dünyasının ve hatta tüm hayatımızın her alanında başarısız olan ve başarılı olan insanlar var. Ve ben şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; Network Marketingde başarılı olmak, birçok alana göre çok daha net ve basittir. Tabii gereği yapıldığında.. Şimdi başlıca başarısızlık nedenlerini inceleyelim;

Kendinin Patronu Ol(a)mamak(Öz Disiplin)

Bu işte patron yok, size emir veren yok, sizi mecburiyet yükleyen kimse de yok. Sizi teşvik eden bir sponsorunuz/takımınız olsa da her konuda yapmak/yapmamak sizin elinizde. Maalesef Network Marketingin bu güzelliğini değerlendiremeyen, yani öz disiplini sağlamayan kişiler başarısız olabiliyor.

Sabır Göster(e)memek

Network Marketing diğer çalışma alanlarından çok farklı bir iştir. Bu işte para kazanımı zamanla oluşur. Bir nevi yatırımdır. Örneğin; tohumu ekersiniz, sularsınız, gübrelersiniz, bakımıyla ilgilenirsiniz, ta ki ağaç olana kadar belki uzun bir süre geçer ve siz yetişecek meyvelerin hayaliyle çabalamayı sürdürürsünüz. Network Marketingde bir nevi buna benzer. Kısa bir süre içinde de para kazanabilirsiniz tabi fakat asıl hedeflenen yüksek gelirlere zamanla ulaşılır. Bu iş, tabiri caizse geleceği görebilenlerin işidir. Fakat zaman ve emeklerin sonucunda oluşacak gelirler, hiçbir çalışma modeli ile karşılaştırılamayacak kadar güzeldir.

Pes Etmek

Aslında bu Network Marketing'e özgü bir husus değil. Bu her girişimde ön plana çıkan bir husustur. Çok uzatmayacağım; Hayatta büyük işler başarmak istiyorsanız, herkesin kazandığından farklı kazançlar elde etmek istiyorsanız. Gideceğiniz yoldaki engellerin sizi durdurmasına izin vermemelisiniz. "Pes Etmek" kavramını zihninizden çıkarmalısınız.

Özgüven Eksikliği

Bazı kişiler kendilerine güvenemediklerinden, içlerindeki ve çevresindekilerden aldıkları “sen yapamazsın” söylemine karşı duramadıklarından, korkularıyla savaşamadıklarından insanlarla gerekli iletişimi kurmazlar ve başarısız olurlar.

Yanlış Organizasyon Seçimi

Yanlış şirket seçimi veya yanlış bir takımda bulunmak işleri zorlaştırabilir. Daha sonra bıkkınlık ile başarısızlığı kabul etmeye neden olabilir. Bu noktalara dikkat etmek açısından Önemli Olan Takımdır! ve Network Marketing Sektöründe Şirket Seçimi makalelerini okumanızı tavsiye ederim.

Takım Ruhundan Uzak Çalışmak

Network Marketing takım işidir. Çok iyi bir şirket ve takımda olsanız da, takıma ayak uydurmadığınız sürece başarısız olmanız kaçınılmazdır. Bireysel yeteneklerinizle bir yere kadar başarılı olabilirsiniz fakat takım ruhunu yakalamadan uzun vadede başarılı olmak çok zordur.

İstikrarsızlık

Network Marketingde istikrarda büyük bir önem taşır. Belli bir seviyeye gelene kadar çalışmayı istikrarla sürdürmelisiniz ve takımınızla olan irtibatınızı hiç koparmamalısınız. Bir süre çalışıp sonra ara vermek sizi büyük ölçüde geriletecektir. En azından belli bir potansiyele ulaşana kadar sabırla, istikrarla çalışmanız gerekir. Bu işi ek olarak da yapsanız, tam zamanlı da yapsanız istikrarlı olmak önemlidir.

Yorumlar

 1. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Devamını bekliyoruz

 2. Çok güzel açıklamışsınız.Bir sonraki yazınızda nasıl başarılı olunur konusuna değinirseniz sevinirim.

 3. Çok teşekkürler. Yazdığınız bilgiler yol haritam oldu. Bu bilgiler doğrultusunda ilerleyen her kişi başarıya başarı katar eminim. Yüreğinize sağlık.

 4. yorumunuz ve bilgilerinize tesekkür ederim.network marketing sisteminde basarısızlıgın ana temeli insanların hedefinin ve hayalinin olmaması,amaçsız yola çıkmalarından kaynaklanıyor.amaçları doğrultusunda hareket ettikleri taktirde basarısızlık diye bi kavram olamaz.hayalsiz ve hedefziz birşey olamaz.

 5. sizi tebrik ediyorum.bende network sektöründe çok yeniyim ve tüm bilgi açlığımı yazılarınızdan telafi ediyorum okul kelimesinin hakkını verdiğinize inanıyorum.

 6. NETWORK BENİM İÇİN YAŞAM TARZI OLMUŞ NETWORK YOKSA ÖLÜM DEMEK COK KAZANCLI DÜNYADA GÖRÜLMEMİŞ BİR İŞTİR BAŞARMAK İSTEĞİ OLAN BAŞARIR KENDİNE ÖZGÜVEN İŞİNE SAHİPLENMEK İŞİNİ SEVMEK BUNLAR VARSA BAŞARIDA VARDIR BAŞARMAK İSTİYORSANIZ KENDİNİZE BİR HEDEF KOYUN

 7. üç yıldır netwörk yapıyorum bütün bilgiler cok güzel emegi gecen herkese teşekür ediyorum..ömrüm olduğu süre de devam edecegim ..

 8. verdiğiniz bilgiler aydınlatıcı ve yol gösterici.....network marketin sistemde başarılı olmak isteyenler bu sitede verilen bilgileri yaşam tarzı halıne getirirler ve uygulamaya koyarlarsa başarı kaçınılmzdır.....teşekkürler

 9. Umarım bu bilgiler daha çok kişiye ulaşır. Emeğinize sağlık çok doğru tesbitlerde bulunmuşsunuz. Gelişmek ve geliştirmek yolunda başarılarınızın devamını dilerim.

 10. bu sektörde nasıl başarılı olunur yada nasıl başarısız olunurla ilgili çok başarılı bir çalışma olmuş emeği geçen herkese teşekkürler bu işi yapmak isteyen kişiler yanlış yerlerde araştırma yapacaklarına bu sayfalar gibi kaliteli yerlerden araştırmalarını yapsalar daha fazla net ve kesin bilgilere sahip olabilirler ve sektörü daha iyi irdeleyebilirler hedefinin peşinde koşan kişiler asla yorulmazlar herkese başarılar network marketing bir yaşam tarzıdır

 11. İnsan denilen varlık unutmaya tasarlanmıştır hayatımızdaki hedeflerini hatırlayanlar bu ışte başarılı olur, hedeflerini hatırlayanlara başarılar

 12. paylaşımlarını için çok teşekkür ederim. Ufkum açıldı diyebilirim.

 13. teşekkürler, işimize yarayacak çok faydalı bilgiler...

 14. agzınıza saglıkk bıde sunu soylemek ısterım bu ısde baarılı olmak ıstıyorsak yakıcı arzumuz olmalı yanı bıseylerı delı gıbı ıstemelıyız kı hc bır durum bızı yavaslatmasın.

 15. Çok güzel bilgiler.İzninizle face sayfamda paylaşmak isterim.İşlerinizde başarılar :)

 16. bu web sitesini hazırlayan ve emek vererek güncelleyenlerin eline emeğine sağlık. bu web sitesi tüm network marketing işi ile uğraşmış,başarısız olmuş, başarılı devam edenler, daha da başarılı olmak isteyenler için bir numara bir web sitesi diyebilirim. daha 2-3 haftadır takip ediyorum sizleri admin fakat muptela takipçisi oldum diyebilirim. bu sektöre amaçları ve hedefleri doğrultusunda başlamıoş tüm insanların takip etmesi gereken bu sektörde en iyi web sielerinden biri diyebilirim. Herkese bol kazançlar ve başarılar dilerim.

 17. paylaşımlarınız çok güzel ve eğitici.

  çok doğru bir adım atmışsınız network okulu gerekli idi.günümüz dünyasın iş hayatı giderek karmaşık haller alıyor ve çalışanlar gelecek endişeleri içinde yaşamını depresyon içinde sürdürüyor..bu bağlamada insanlar yeni arayışlar içine giriyor ve bağımsız çalışacağı ekonomik özgürlük sağlayacağı bir iş modeli istiyor bu da networkla mümkün oluyor..hayallere yolculuk yaptıran başka bir sektör yok .kendine inan,amacına bağlan,savaşı kazan işte bağımsız savaşçılık bu.

 18. ŞİMDİ SIKINTI ÇEK VE HAYATININ GERİ KALANINI BİR ŞAMPİYON OLARAK YAŞA

 19. zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır...

 20. tamamen başarı hakkında güzel şeyler

 21. bu guzel cok guzel aradigim ve buldugum cevaplar

 22. Yukarıdaki bahsetmiş olduklarınızdan biri bile eksik olsa her şeyi etkileyebiliyor.

  Teşekkürler faydalı bilgileriniz için.